Nadpis
 

Vítejte na stránkách ambulance praktického lékaře

MUDr. Otakar Ach-Hübner

ambulance praktického a závodního lékaře

Mendlovo náměstí 17, 3.p.
603 00 Brno

Telefon: 544 525 335


Vážení pacienti,
veškeré informace budou jen na stránkách www.ach-hubner.cz. Na úterý nebo čtvrtek a je třeba se online objednat na volný termín.

 • Nezapomínejme na skríning - 1) kolorektálních tumorů od 50-ti let (kolonoskopie či test na okultní krvácení)

                                                   2) screening nádoru prsu od 45-ti let (pokryt jen z poloviny)

                                                   3) screening nádoru čípku děložního

 • Pacienti mající vystavenu pracovní neschopnost by neměli řídit auto, aby se nedostali do problémů při případné nehodě, kdy lze očekávat, že ačkoliv si platí zákonné pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla, pojišťovna bude požadovat od nich náhradu škody.

 • Upřesňuji, že obvykle není čas předem vyplňovat na žádost pacientů žádanky, tisknout recepty a provádět další "nadstandardní" úkony. Toto je možné spíše vyjímečně, pokud zbude čas a nebude třeba dělat jiné resty stran četných žádostí o invaliditu, závislost i další posudkové činnosti. Lékaři ani sestra tímto pacientům zásadně nic neslibují.

 • Pro vystavení posudku v rámci pracovně-lékařské prohlídky je nezbytností samotatná žádanka od zaměstnavatele a solidní výpis ze zdravotní dokumentace od registrujícího praktika.

  Pro vystavení posudku o zdravotním stavu zahraničním studentům je nezbytný rovněž dostatečný výpis ze zdravotní dokumentace od svého lékaře z mateřské země v anglickém či československém jazyce. Též bude potřeba žadatele-samoplátce odeslat do laboratoře na vyšetření biochemických a hematologických testů i rentgenu plic, máme-li se vyjadřovat k případné tuberkulóze a dalším nemocem.

  Cizí i české pacienty zajímající se o vyšetření sexuálně přenosných chorob odkazujeme na smluvní laboratoř SYNLAB, Údolní 18 (či jinou akreditovanou), kde si jako samoplátci mohou nechat vyšetřit protilátky na různé STD. Musi pak složit zálohu odpovídající cenám vyšetření.

   

   

 • Jsme smluvními partnery téměř všech etablovaných zdravotních pojišťoven pro české klienty, tj. VZP, VoZP,OZP, ČZP, ZPMV, RBP.

  Nejsme ve vztahu s PVZP Praha 7 pro cizince, ani Ergo, Maxima, Uniqua či Slavia. Pro studenty z EU je zde NUTNÉ být zaregistrován na VZP jako druh pojištění 4 - nepravidelná nezbytná péče či u jiné hodnověrné pojišťovny -ZPMV. Pacienti bez potřebných dokladů budou ošetřeni jako SAMOPLÁTCI, hradící péči hotově (bankomat Mendlovo náměstí u hypermarketu Albert).

  V buděvě VZP -Benešova 10 kontaktuje prosím paní Sendlerovou v 1.patře či slečnu Černou.

 •  

  Dr.Ach-Hübner se zúčastní Univerzity  Medicínského Práva v Nemocnici na Homolce v Praze ve dnech 1.12. a 14.12., ordinaci by měla být vedena dr.Potůčkovou. Návrat z Prahy vždy až další den během dopoledních hodin.

  Medical day ir night shift at Trauma hospital of Brno: 3rd, 15th 26.12.

  Plánovaný lékařský kongres 30-31.3.2017 v Olomouci.

 • Dr. Ach-Hübner nebude přítomen po sváteční noční službě v úterý 27.12., ORDINACE má být vedena dr.Potůčkovou.

  Pro zahraniční poutníky připomínám, že o vánocích NEordinujeme, kromě zmíněné noční o sv.Štěpána v ÚN Brno, Ponávka 6, 545538416 - OK ?

 • Oba lékaři v době jarních prázdnin 13-17.března 2017 plánují dovolenou. Zástup musíme domluvit nejlépe na Starém Brně. Lékař se hodlá zúčastnit 30.3. a 31.3. Kongresu praktických lékařů v Olomouci, zároveň Univerzity medicínského práva 30.března v NNH Praha.

 • Pokud si přejí naši pacienti konkrétní vakcinaci - pneumokok, chřipka, pásový opar, neštovice plané, meningokok, černý kašel, žloutenka, papilomaviry HPV, atd, nechť nás závazně a zavčas informují o svém požadavku, abychom mohli očkování u nás zajistit.

  Kdo si ještě letos přeje proti chřipce ???Nepřítomnost/Current absence:
 • 13.3.2017 - 17.3.2017 O jarních prázdninách se oba lékaři přestěhují do horských oblastí, což doporučujeme i ostatním našim pacientům. Pro ty co nelyžují, musíme domluvit zástup, nejlépe na Starém Brně o patro níže či v hotelu Omega na Křídlovické 19b, či na LSPP v Úrazové nem.Brno,545535416 - upřesníme před břez.akcí.